25.06.2024 -Hatay Detay

Volkan Demirel, Maraton İçin Hazırlanıyor!

Volkan Demirel, Maraton İçin Hazırlanıyor!

“Herkes Koşar Mersin’e” sloganıyla düzenlenecek olan Uluslararası Mersin Maratonu, bu yıl 10 Aralık’ta beşinci kez gerçekleştirilecek. Dünya Atletizm Birliği tarafından “Elite Label” kategorisinde yer alan bu maraton, 42 kilometrelik ana yarışın yanı sıra 10 kilometrelik bir yarış ve Halk Koşusu’nu içeriyor. Maratonda, Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel’in de Halk Koşusu’nda yer alacağı açıklandı.

Volkan Demirel, sporun birleştirici gücüne inandığını vurgulayarak herkesi maratonda koşmaya davet etti. Sporun sağlık açısından önemine dikkat çeken Demirel, “Sporun birleştirici gücü ve paydaşları çok fazla. Herkesin sağlık açısından spor yapmasının gerekli olduğunu düşündüğümüz için, herkesi bu koşuya bekliyoruz. Belediyelerimiz, bu tür etkinliklerle insanları spor ve aktivite yapma konusunda etkili bir şekilde teşvik ediyor. Bu tür aktivitelerin daha da artması önemli. Hele ki Mersin gibi güzel bir şehirde, hem iklimiyle hem de ortamıyla, insanların bir araya gelmesiyle çok güzel bir organizasyon olacak” şeklinde konuştu.

42 bin 195 metrelik bir mesafeyi kapsayan Uluslararası Mersin Maratonu, Dünya Atletizm Birliği tarafından “Elite Label” özelliği taşıyan nadir maratonlardan biridir. Ayrıca, sporcuların 2024 Paris Yaz Olimpiyatları’na katılım sağlayarak kota alabileceği bir yarış olması, organizasyonu sporcular için büyük avantajlı kılıyor. 42 kilometrelik ana yarışın yanı sıra 10 kilometrelik yarış ve Halk Koşusu’nun da yer alacağı maratona katılmak isteyenler, başvurularını 6 Aralık tarihine kadar gerçekleştirebilecekler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ